15 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları

- Sürücü kursları sınav giriş belgenizi onaylatarak size elden vermektedir. Bu belge olmadan sınava giremezsiniz.
- Ehliyet sınavı giriş belgesini ancak kursunuzdan temin edebilirsiniz. Bu belge sınava girebilmek için kimliğinizle birlikte resmi belge olarak kullanılmaktadır. Sınav günü yanınızda mutlaka kimliğiniz ve giriş belgeniz olması gerekiyor. Kursu arayarak giriş belgesinin hazır olup olmadığını sorunuz. Hazırsa kurstan sınav giriş belgenizi alınız. Giriş belgesini aldıktan sonra üzerinde bulunan kişisel bilgilerinizin ve imzaların eksiksiz olduğundan emin olunuz.
- Ehliyet sınavı giriş belgesiyle sınava nerede gireceğinizi öğrenebilirsiniz. Kursunuz hangi ilçedeyse muhtemelen sınava gireceğiniz yer(okul), aynı ilçede bulunur.
- 15 aralık ehiyet sınavı giriş yerleri sınavın olacağı hafta belli olmaktadır. 8 aralık günü  sınav  belgeleriniz dağıtılmaktadır. Sürücü kursunu telefonla arayarak giriş belgelerinizin hazır olup olmadığını sorunuz. Giriş belgenizi kurstan almayı unutmayın!
- Sınava geç kalan aday sınava alınmaz ve başarısız sayılır.Bu yüzden sınava girmeden önce mutlaka gideceğiniz okulun yerini iyi bilmeniz faydanıza olacaktır. Gerekirse erken gidin. Toplum olarak son dakika iş yapmayı sevdiğimiz için sizleri şimdiden uyarmayı borç biliriz.
- Sınava elektronik cihaz sokmak yasaktır. Telefonunuzu getirmeyiniz.
- Kalem ve silgi getirmeyi unutmayınız. Dilerseniz yanınıza su alabilirsiniz.
- Yanlışlar doğru cevapları götürmüyor ve 50 sorudan en az 35 doğru cevap (70 puan) yapmanız gerekiyor.
Her soru toplam 4'er şıktan oluşmaktadır.
Kendinizi test etmek için ehliyet sınavında çıkmış soruları çözmek istiyorsanız tıklayınız

Menu Anasayfa